O nás

V Prievidzi zapustilo korene a dnes už sa pomaly rozrastá nové Kultúrne a kreatívne centrum Galéria Jabloň. Moderný priestor plný života, rôznorodosti, chuti, energie a vône. U nás nájdete kreatívne duše, tvorivých ľudí, ale aj podnikavcov.

Galériu Jabloň nájdete v budove bývalého SOU baníckeho v Prievidzi na Ul. M. Falešníka 6.

Okrem multifunkčných priestorov, bádateľskej knižnice a zasadačky, nájdete u nás takmer 30 rôznych prevádzok. Tie poskytujú široké spektrum aktivít v oblasti kultúry a vzdelávania, výtvarného a tanečného umenia, literatúry, športu, sociálnych služieb a biznisu.

Môžete u nás navštíviť Múzeum Vtedy, najväčší knižný Antikvariát v širokom okolí, baletnú školu, Informačné centrum mladých, kreatívne ateliéry a rôzne iné aktivity. Obzvlášť sme pyšní na Požičovňu zdravotníckych pomôcok, pretože vďaka nej pomáhame tam, kde je naozaj treba.

Sme komunita ľudí, ktorých hodnoty sú ľudskosť, sloboda, spolupráca, zodpovednosť, tvorivosť a rozmanitosť. Vystupujeme proti nenávistí, diskriminácií, rasizmu a predsudkom. Podporujeme rozvoj kultúry a kreatívneho priemyslu, posúvame dopredu talenty, napomáhame rozvoju občianskej spoločnosti, chránime životné prostredie a ctíme si základné ľudské práva a slobody. Podporujeme vzájomný dialóg medzi kultúrou, umením, občianskou spoločnosťou, inováciami a multikultúrnymi aktivitami.