NájomcoviaKultúra

Múzeum Vtedy Prievidza

V našom múzeu vás prevedieme časmi minulými a cez predmety každodennej potreby vám ukážeme, ako sa vtedy žilo.

Ocitneme sa v druhej polovici 20. storočia vo vtedajšej Československej socialistickej republike. Súčasťou múzea bude ukážková replika bytu zariadená v štýle 70-tych a 80-rokov rokov minulého storočia, v ktorej nechýba linoleum, tapety či starý nábytok s vinylovým obrusom na kuchynskom stole.

V trvalých expozíciách nájdete staré telefóny, televízory, rádiá či gramofóny, ktoré boli považované za pýchu vtedajšieho európskeho priemyselného dizajnu. Súčasťou múzea je aj expozícia školy a obchodu. Prehliadkou našich výstavných priestorov získate ucelený pohľad na to, ako sa žilo kedysi a kam sa spoločnosť a technológie odvtedy posunuli.

Aktuálne expozície

Vtedy sme takto telefonovali Trvalá expozícia

Otváracie hodiny

Pondelok Zatvorené
Utorok 9:00 - 17:00
Streda 9:00 - 17:00
Štvrtok 9:00 - 17:00
Piatok 9:00 - 17:00
Sobota 8:00 - 12:00
Nedeľa Zatvorené

Baletná škola La Pointe vznikla v roku 2014 s cieľom vzdelávania detí a mládeže predškolského a školského veku v oblasti klasického tanca.

Dnes sídli v Galérii Jabloň, kde okrem hodín tanca pre deti od 3 rokov ponúka aj možnosť výučby pre dospelých. Okrem iného však pripravuje deti počas individuálnych hodín na štúdium na tanečnom konzervatóriu.

Počas víkendov baletná škola organizuje rôzne workshopy a prednášky zamerané na oblasť tanečného umenia. To všetko sa deje pod dohľadom odborne vzdelaných pedagógov, choreografov a tanečníkov.